Přeskočit navigaci

Novinky

"Carbetocine" vybrán jako první potencionální lék pro léčbu syndromu PW

Všechny osoby a jejich rodiny ve Francii a v Evropě, které žijí se syndromem Prader Willi dostali dnes velmi nadějnou zprávu od Evropské agentury pro léčivé látky (E M A).
Výbor pro léčiva vzácných nemocí (COMP) doporučil, aby carbetocine byl vybrán jako lék pro léčbu syndromu PW. Jedná se o první jmenování léčivé látky pro syndrom. Díky tomuto jmenování bude moci rozvíjet evropská laboratoř Ferring klinické testy, mít zpřístupněnu finanční pomoc a metodologickou podporu.
Více informací na najdete na webových stránkách agentury EMA: Committee for Orphan Medicinal Products (COMP) January 2012 highlights .
 
Jedná se o výsledek úporné práce vědců a lékařů v rámci výzkumného projektu financovaného Evropou, odbornými středisky a dobrovolníky z našich asociací. Je to důkaz toho, že je všechno možné.
Je nyní na nás, abychom udělali vše proto, aby tyto testy proběhly a umožnily úspěšné uvedení na trh účinné léčby pro osoby trpící syndromem Prader Willi .

Autor příspěvku:
Kamila Leclerc

členka francouzského sdružení Prader-Willi.

Archív

 
 

Máte dotaz ohledně syndromu Prader-Willi? Ptejte se lékaře v naší poradně.

Dobrý den, potřebuje rodič, který má nejistotu v podobnosti diagnozy se symptomy u jeho dítěte doporučení od pediatra,...

Paní Sločíková, doporučení o PLDD by jste mít měli. Endokrinolog potřebuje výpis z dokumentace dětského lékaře o výšc...

 

O čem by jste chtěli slyšet na našich setkáních?

 
Genetika
 3398 
Sociální problematika
 2738 
Sourozenecké vztahy
 2714 
Zvládání agrese
 2983 
Endokrinologie
 2986 
Léčba růstovým hormonem
 2896 


starší ankety