Přeskočit navigaci

Novinky

Jarní setkání

Jarní setkání

Je tady jaro a tedy i jarní setkání, tentokrát v termínu 17.-19.5.2019 v Hotelu Maxov v Jizerských horách. Pokud se budete chtít zúčastnit, pošlete, prosím, vyplněnou přihlášku do 10.dubna 2019 na adresu ospws@email.cz

Pozvánka

Přihláška na jarní setkání

Místo a datum

17. - 19. května 2019

V Jizerských horách, Josefově Dole v Hotelu Maxov, Dolní Maxov 710. Hotel Maxov, který leží ve výšce 735 m.n.m. nedaleko města Jablonec nad Nisou, nabízí v celoročním provozu příjemný pobyt v krásném prostředí Jizerských hor. Je ideálním výchozím místem na cyklistickou a pěší turistiku v létě a na lyžařskou turistiku, a to jak v běžecké stopě, tak na sjezdovkách, v zimě. Pokoje s vlastním sociálním zařízením, wifi, herna pro děti, možnost využití sauny

Program

Společné nebo individuální procházky, výlety, táborák nebo disco v sobotu večer, soutěže pro děti, výměna zkušeností a jako vždy hezké a veselé zážitky. Pro zájemce návštěva Domova Maxov, Horní Maxov 181, Lučany nad Nisou, kde by mělo být (a věříme, že bude) bydlení pro skupinu dospělých s PWS, zohledňující specifika syndromu. Program ještě upřesníme a domluvíme na místě, také podle počasí.

Ubytování

Děti od 15let a dospělí 

  • 595,-Kč / os. / noc vč. plné penze a pitného režimu,
  • 495,-Kč / os. / noc vč. polopenze a pitného režimu

Děti od 3 do 15let

  • 395,-Kč / dítě / noc vč. plné penze a pitného režimu,
    345,-Kč / dítě / noc vč. polopenze a pitného režimu.

Pes či podobný domácí mazlík 200Kč/pobyt.
Ubytování i stravu budeme hradit na místě v hotovosti.

Sauna

V objektu je možnost využít saunu, cena za ni není zahrnuta v ceně pobytu. Pokud bude zájem, cena je 200Kč/hodinu.

Zajímavosti v  okolí

Buková (836 m)

od hotelu pěšky cca 1,7km. Buková je hora v jižní části Jizerských hor, tyčící se mezi Smržovkou na jihu, Jiřetínem pod Bukovou na východě a Josefovým Dolem na severu. Na vrcholu a v jeho blízkém okolí je roztroušeno několik skalních útvarů. Buková je po podobně pojmenovaném Bukovci druhým nejvýznamnějším výlevem čediče v Jizerských horách.

Vodopády Jedlové

pěšky 4,5km, lze se nablížit autem Jeden z nejatraktivnějších turistických cílů Jizerských hor je bezesporu vodopád na Jedlové. Voda s průtokem 200 l/s přepadává přes balvany a kamenné plotny a vytváří zde kaskádu vodopádů a peřejí. K vodopádům vede také naučná stezka a velká část Jedlového dolu je prohlášena přírodní rezervací.

Protržená přehrada Bílá Desná

pěšky 6,4km, lze se nablížit autem. Protržená přehrada na Bílé Desné byla prohlášena za kulturní památku v roce 1996. Stalo se tak k 80. výročí protržení přehrady. Byla budovaná od října 1912 do listopadu 1915 takže od dokončení až po její protržení uplynulo pouhých 10 měsíců. Zaplavila obec Desnou. V obci zahynulo 62 lidí, 33 domů zničila voda zcela a 69 bylo vážně poškozeno. V Desné je umístěn pamětní kámen, který tehdy přivalila voda. Protržená hráz se šoupátkovou věží dosud stojí. V podzemní štole do sousedního údolí, v současnosti uzavřené, je významné zimoviště netopýrů. Dosud zde bylo zjištěno 11 druhů. Tato katastrofa na dlouhou dobu zastavila stavbu sypaných hrází ve světě. Přehrada nebyla nikdy obnovena a její trosky jsou dodnes mlčenlivým svědkem této tragédie. Nyní je na místě bývalé přehrady vyznačena krátká naučná stezka s několika zastávkami.

Rozhledna Bramberk

pěšky 3,8km, možno i autem. Je jednou z typických rozhleden v Jizerských horách. Původní dřevěná rozhledna se tyčila na lučanským údolím již od roku 1889. Dnešní žulová rozhledna byla postavená roku 1912 na vrchu Bramberk na postranním výběžku Maxovského hřebene. Pod rozhlednou se krčí turistická chata s hospůdkou z roku 1892. Rozhledna je 21 m vysoká a pokud rozhodnete zdolat jejích 87 dřevěných schodů, rozhodně nebudete litovat. Z rozhledny budete mít překrásný kruhový výhled, jak na blízké Jizerské hory a Krkonoše, tak i na protilehlý Černostudniční hřeben a celé město Jablonec nad Nisou.

Brechschmiedova kaplička

200m od hotelu. Šestiboká kaplička je postavena na místě, kde se prý upsal ďáblu kovář Kuntze a kde po své smrti dlouho obcházel jako noční duch. Kuntze se narodil poblíž tohoto místa r. 1700, zdědil otcovo kovářské řemeslo, později obchodoval se lnem. R. 1738 koupil od knížete Rohana výnosný zájezdní hostinec, nesmírně zbohatnul. Obchodní zdatnost zřejmě zavinila, že se o něm začalo říkat, že se upsal čertu.

Křížová cesta Slovanka

pěšky 4,3km, možno i autem. Na úpatí vrchu Slovanka se nachází 500 metrů dlouhá křížová cesta, která vede do prudkého kopce až na vrchol a dále k Seibtově studánce. Cestou minete 15 zastavení. Křížovou cestu nechal vybudovat v roce 1840 Anton Seibt.

Rozhledna Slovanka

Slovanka je naše nejstarší železná rozhledna. Pochází z roku 1887, v témže roce byla součástí expozice Světové výstavy ve Vídni. Z plošiny ve výšce 14 metrů nad zemí máte jak na dlani Jizerské hory, Jablonec nad Nisou společně Libercem, Krkonoše nebo Český ráj. 

A dalších mnoho zajímavých cílů v případě horšího počasí např. Aquapark či IQ PARK v Liberci, cca 20 km autem www.centrumbabylon.cz

Upřesnění programu s dalšími informacemi bude zasláno přihlášeným účastníkům před setkáním.

Doprava

DOPRAVA autem, busem MHD z Jablonce n. Nisou (zastávka Lučany n. Nisou, Horní Maxov křižovatka), v okolí je i několik vlakových zastávek, záleží na směru příjezdu – k nim by pro vás někdo přijel. Pokud byste s dopravou měli problém, napište, pomůžeme vyřešit.

Případné dotazy na e-mail: ospws@email.cz

 


Archív

 
 

Máte dotaz ohledně syndromu Prader-Willi? Ptejte se lékaře v naší poradně.

Dobrý den, potřebuje rodič, který má nejistotu v podobnosti diagnozy se symptomy u jeho dítěte doporučení od pediatra,...

Paní Sločíková, doporučení o PLDD by jste mít měli. Endokrinolog potřebuje výpis z dokumentace dětského lékaře o výšc...

 

O čem by jste chtěli slyšet na našich setkáních?

 
Genetika
 3403 
Sociální problematika
 2741 
Sourozenecké vztahy
 2717 
Zvládání agrese
 2987 
Endokrinologie
 2989 
Léčba růstovým hormonem
 2902 


starší ankety