Přeskočit navigaci

Novinky

Pozvánka na podzimní setkání 2013 OSPWS

Pozvánka na podzimní setkání 2013 OSPWS

Zveme Vás na podzimní víkendové setkání našeho sdružení, které se uskuteční od 8. do 10.11. 2013 v Mitrově na Vysočině.

Místo setkání:
Lesní penzion Podmitrov,
Mitrov 10,592 53 Strážek,
http://www.podmitrov.cz/

Příhlásit se můžete do 10.10.2013 a to na odesláním této přihlášky na email ospws@email.cz. Informace o příjezdu a další upřesněním pošleme přihlášeným účatníkům před setkáním.

Ubytování a stravování

Ceny za ubytování a stravování za noc, cena je včetně poplatku obci. V objektu jsou 3 typy pokojů. Do přihlášky uveďte, který typ byste chtěli. Pokud bude větší zájem o pokoje se sociálkou, než je nabídka, budeme brát ohled na pořadí došlých přihlášek, ale i na věk dítěte atd. Možné je objednta plnou penzi nebo případně polopenzi.

Ceny s plnou penzí pro rok 2013

Cena pokoje bez soc. zařízení (nově vybudované na chodbě), pokoje jsou čtyřlůžkové
- dítě 3 - 6 let..........280Kč/den
- dítě 6 - 12let.........320Kč/den
- dospělý.................410Kč/den
Celkem je k dispozici 16 pokojů.

Ceny pokojů se sprchovými kouty, WC, umyvadlo( 4 x 3lůžkové, 4 x 4lůžkové)
- dítě 3 - 6 let..........300Kč/den
- dítě 6 - 12 let........350Kč/den
- dospělý.................460Kč/den
Celkem je k dispozici 8 pokojů.

Ceny pokojů s rohovými vanami, WC, umyvadlem(1x 2lůžkový, 2 x třílůžkový,1 x 4lůžkový)
- dítě 3 - 6 let..........310Kč/den
- dítě 6 - 12 let........360Kč/den
- dospělý.................510Kč/den
Celkem jsou k dispozici 4 pokoje.

Děti do 3 let bez nároku na lůžko a stravu jsou zdarma.
Pokud byste požadovali pro takto staré dítě stravu nebo stravu s lůžkem nebo lůžko, napište do přihlášky a cena by pak vycházela z kategorie 3-6let.

Ceny s polopenzí pro rok 2013

Cena pokoje bez soc. zařízení (nově vybudované na chodbě), pokoje jsou čtyřlůžkové
- dítě 3 - 6 let..........240Kč/den
- dítě 6 - 12let.........270Kč/den
- dospělý.................350Kč/den

Ceny pokojů se sprchovými kouty, WC, umyvadlo( 6 x 3lůžkové, 2x 4lůžkové)
- dítě 3 - 6 let..........260Kč/den
- dítě 6 - 12 let........300Kč/den
- dospělý.................400Kč/den

Ceny pokojů s rohovými vanami, WC, umyvadlem(1 x 2lůžkový,2 x třílůžkový,1 x 4lůžkový)
- dítě 3 - 6 let..........270Kč/den
- dítě 6 - 12 let........310Kč/den
- dospělý.................450Kč/den

Program

Program závisí na počasí.
V okolí je krásná příroda, ideální pro procházky i výlety. V areálu jsou různá hřiště a sportoviště.
V sobotu večer by mohla být diskotéka nebo v případě pěkného počasí i táborák (i když v listopadu by to byla dost náhoda).
Program ještě upřesníme a domluvíme jako vždy na místě, také podle počasí.
plánovaná je valná hromada, informace z konference IPWSO v Cambridge, možná i nějaká přednáška (bude upřesněno).

Penzion a  okolí

Penzion leží uprostřed cesty mezi bránou Českomoravské vysočiny Tišnovem a Novým Městem na Moravě. Je schován v údolí řeky Bobrůvky uprostřed lesů. Necelých pět minut chůze nad střediskem se nalézá zřícenina hradu Mitrova (asi ze 13. století), podle kterého byla pojmenována nejbližší vesnice Mitrov (1,5 km). V tomto kraji má každé roční období své neopakovatelné kouzlo. V  létě je možné využít terény vhodné jak pro pěší turistiku, tak i pro cykloturistiku. Pro osvěžení Vám nabídneme menší bazén přímo u střediska nebo zatopený lom v Rožínce (4 km). Jaro patří k nejkrásnějšímu období tohoto kraje. Na přilehlých loukách a v okolí říčky rozkvétají petrklíče a sasanky. Podzim Vás zase pozve ke sběru hub a lesních plodů a zimu využijete k sáňkování, bruslení na okolních zamrzlých rybnících nebo na řece, ale především k běžeckému lyžování v okolí střediska.
Sjezdovky jsou vzdáleny od střediska cca 20 km v Novém Městě na Moravě. V případě nepříznivého počasí Vám rádi nabídneme možnost využít stolní tenis, kulečník, šipky nebo i jiné stolní hry. Přímo u střediska jsou tři hřiště na volejbal, fotbal a basketbal, pro malé děti pískoviště, prolézačky a houpačky. V areálu je i ohniště a  venkovní krb pro posezení při opékání selat, ryb apod. U penzionu se na vás těší zvířátka z naší nově otevřené ZOO.

Zajímavosti v okolí    

Turistické trasy

Například podél Bobrůvky k Mariině studánce a Trenckově rokli. Trenckova rokle je chráněný přírodní útvar v údolí Loučky, který připomíná krajinu Slovenského ráje. Tato divoká, příkrá a na Vysočině ojedinělá soutěska získala své jméno podle barona Trencka, který se zde údajně ukrýval. Na drobném potoce tekoucím z Drahonína se nachází řada kaskád a menší vodopád.
Zřícenina hradu Mitrova (asi ze 13. století), nevelké, ale zřetelné zbytky hradu na úzké šíji ploché ostrožny v meandru Bobrůvky, u osady a novodobého zámku téhož jména. Hrad vybudoval Demeter z Bukové, z rodu, který měl v erbu křídlo, a nazval po sobě Dimitrov, zkráceně Mitrov.
Hrad je dvoudílný a ze tří stran ho obklopuje příkop a val, který je na přístupové severní straně rozšířený a na obou šíjových stranách zdvojený. K nároží mírně se rozevírajícího předhradí byla dodatečně přistavěna čtyřhranná věž, jejíž přízemí je nejlépe dochovanou částí hradu. Chránila prostou bránu prolomenou v hradbě a později nevelké předbraní.
Zubštejn (13.-14 stolotí) Mimořádně rozlehlý hrad Zubštejn patřil k nejvýznamnějším sídlům mocného rodu pánů z Pernštejna, s nímž se pojí celá jeho historie. Jeho původní název - Lapis, Kámen - byl později v souladu s rozmachem pernštejnské legendy změněn na Zubrštejn, z čehož vznikl současný zkomolený název Zubštejn. Dodnes impozantní zříceniny Zubštejna se tyčí na kopci nad obcí Pivonicemi nedaleko Bystřice nad Pernštejnem a lze říci, že po Pernštejnu představuje Zubštejn jeden z nejzajímavějších turistických cílů v oblasti.
Samozřejmě Pernštejn, který jsme již navštívili při jednom z minulých setkání, je v listopadu už zavřený
Westernové městečko, které je sice bez programu a atrakcí, ale projít se dá.
U města Tišnov je Klášter Porta coeli Cisterciácké opatství Porta coeli v Předklášteří.  Cisterciácký klášter Porta coeli (v překladu Brána nebes), se nachází v Předklášteří u Tišnova. Historie tohoto místa smíření člověka s Bohem se začala psát již v roce 1233. I dnes zde žije komunita sester cisterciaček.
Za vysokou klášterní zdí rozsáhlý komplex budov s raně gotickým jádrem a s mnoha gotickými, renesančními a zejména barokními přístavbami. Alejí mohutných lip se dojde na hlavní nádvoří s unikátním, bohatě zdobeným gotickým portálem v průčelí klášterního kostela a s protilehlou budovou Podhoráckého muzea, které zde sídlí od roku 1955. V hodinových intervalech jsou zpřístupněny prostory gotického jádra kláštera: kostel, křížová chodba s rajskou zahradou a kapitulní síň. Naopak samostatně přístupné jsou čtyři stálé expozice a četné sezónní výstavy v muzeu.
Rozhledna na Klucanině Na kopci Klucanina se ve výši 401 m.n.m. nacházel  kamenný základ bývalé rozhledny. Po roce 1989 se objevilo několik pokusů o obnovu rozhledny, ale všechny skončily neúspěšně. Teprve v roce 2001 myšlenka na obnovu rozhledny znovu ožila. Zrodil se projekt nové rozhledny nenápadně navazující na původní rozhlednu (základním tvarem a použitím dřeva v detailech), sehnali jsme první finanční prostředky  a v roce 2002 skutečně začala výstavba nové rozhledny.  11.10.2003 byla nová rozhledna slavnostně otevřena.


Archív

 
 

Máte dotaz ohledně syndromu Prader-Willi? Ptejte se lékaře v naší poradně.

Dobrý den, potřebuje rodič, který má nejistotu v podobnosti diagnozy se symptomy u jeho dítěte doporučení od pediatra,...

Paní Sločíková, doporučení o PLDD by jste mít měli. Endokrinolog potřebuje výpis z dokumentace dětského lékaře o výšc...

 

O čem by jste chtěli slyšet na našich setkáních?

 
Genetika
 3403 
Sociální problematika
 2741 
Sourozenecké vztahy
 2717 
Zvládání agrese
 2987 
Endokrinologie
 2989 
Léčba růstovým hormonem
 2902 


starší ankety