Přeskočit navigaci

Materiály o PWS

Unikátní řešení nedostatku financí na asistenty pedagoga v Ústeckém kraji

Unikátní řešení nedostatku financí na asistenty pedagoga v Ústeckém kraji

Pět pracovních dní před začátkem školního roku, bylo v Ústeckém kraji plošně rozhodnuto, přispět na asistenty pedagoga pouze 50% prostředků,pro vysoký počet žádostí!!! Což je opravdu moc hezké, dostalo se na všechny, ale nikomu to není nic platné, žádný z ředitelů nemá na to, aby z rozpočtu školy  hradil zbývajících 50% nákladů na asistenta.

Lze chápat, že nejsou peníze na plné hrazení pro všechny, ale jak je možné, že se vše řeší 5 dní před nástupem do školy? To přece vše mělo být vyřešeno nejpozději v červnu! Desítky asistentů, místo aby se věnovali postiženým dětem, bude opět registrováno na úřadu práce- je to opravdu úspora? Desítky dětí nebude mít adekvátní vzdělání. Je toto představa státu o integraci dětí s handicapem?

Jediná rada kterou dostávají rodiče je doplatit zbylou polovinu z vlastních zdrojů, i když velmi potichu, je to totiž v rozporu s ústavou daným právem na bezplatné školství. Takže zatímco se všichni politici předvádějí ve zprávách při účasti na zahájení školního roku. Máme pořád prvňáčky 1. a 2. kategorie, na ty druhé jsou totiž vyšší náklady.

Pokud máte podobné zkušenosti napište nám na ospws@email.cz.


Archív

 
 

Máte dotaz ohledně syndromu Prader-Willi? Ptejte se lékaře v naší poradně.

Dobrý den, potřebuje rodič, který má nejistotu v podobnosti diagnozy se symptomy u jeho dítěte doporučení od pediatra,...

Paní Sločíková, doporučení o PLDD by jste mít měli. Endokrinolog potřebuje výpis z dokumentace dětského lékaře o výšc...

 

O čem by jste chtěli slyšet na našich setkáních?

 
Genetika
 3397 
Sociální problematika
 2737 
Sourozenecké vztahy
 2713 
Zvládání agrese
 2982 
Endokrinologie
 2985 
Léčba růstovým hormonem
 2895 


starší ankety